TÜBİTAK’tan Bilim Deney Merkezi Projelerine Destek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla ‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla açılan Bilim Deney Merkezi, TÜBİTAK’ın 2017-2018 döneminde başvurduğu 4007-Bilim Şenlikleri Programı ve 4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Uygulamaları Projeleri’nde iştirakçi olarak yer alacak.

TÜBİTAK’tan Bilim Deney Merkezi Projelerine DestekÇocuklara bilim sevgisi aşılamak ve deneylerle bilimi sevdirmek amacıyla hizmet veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi çocuklar için çalışmaya devam ediyor. TÜBİTAK tarafından açıklanan projeler kapsamında Eskişehir Sazova Parkı içerisindeki Bilim Deney Merkezi'nin de katılacağı 5 proje destek almaya hak kazandı. 2017-2018 çağrı dönemine ait 4007-Bilim Şenlikleri Programı ve 4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları projelerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi’nin iştirakçisi olduğu toplamda 5 proje TUBİTAK tarafından destek görecek.

Bu başarıda katkısı olan proje yürütücülerini ve ekibini kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Gerçekleştirilecek olan projelerin ülkemizde bilime yönelik ilgi ve farkındalığın artmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum. Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözünden yola çıkarak yarınlarımız olan çocuklarımıza bilimi sevdirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Hits: 38

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight + fourteen =