Takas Pazarı Hanımeli’nde Kurulacak

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından desteklenen ve Toy Gençlik Derneği tarafından yürütülen Üstünüze Afiyet projesi, ikinci el eşya takas pazarı ve dönüşüm sofraları adlı etkinliklerinin 11.’sini, 14 Nisan Cumartesi günü Hanımeli Sokak’ta gerçekleştirecek.

Satılmayan Yiyeceklerden Menü Hazırlanacak

Tepebaşı Belediyesi’nin kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilmeleri için hayata geçirdiği Hanımeli Sokak’ta kurulacak olan Takas Pazarı ile günümüz tüketim alışkanlıklarına eleştirel bir bakış açısı ile yaklaşılacak. Takas pazarına katılan vatandaşlar, kullanmadıkları ancak kullanılabilir durumdaki eşyaları etkinliğe getirerek eşya başına bir kupon alabilecek. Vatandaşlar aldıkları kuponlar karşılığında ise takas stantlarında bulunan eşyalardan dilediklerini seçerek takas yapacak. Etkinlik kapsamında kurulacak olan Dönüşüm Sofralarında ise hala yenilip içilebilecek durumunda olan gıda ürünlerinden yemek yapılarak katılımcılara ikram edilecek. Gönüllüler, semt pazarlarında satılmayan yiyecekleri toplayarak bir menü hazırlayacak.

Saat 13.00‘de başlayacak ve 18.00’e kadar devam edecek olan etkinlikte katılımcılar Eski Tohum ekibinin dağıtacağı yerel tohumlardan da alabilecek ve “Belki de Sensin” Platformunun yapacağı kök hücre bağışı ile ilgili bilgilendirmelerden de faydalanabilecek.

Hits: 9

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − one =