Bozcaarmut Göleti (Nasıl gidilir?)

Eskişehir’den Bozcaarmut Göletine nasıl gidilir? Bozcaarmut Göleti nerede? Eskişehir  Bozcaarmut arası kaç km?

Bozcaarmut Göleti-Bilecik

Bilecik, Pazaryeri ilçesinin yakınlarında bulunan Bozcaarmut göleti ziyaretçilerine unutamayacakları bir orman ve göl manzarası sunuyor. Çok uzun zamandır yakın çevremden ve arkadaşlarımdan metini duyduğum Bozcaarmut Göleti bu ününü gerçekten hak ediyor. Doğa yapısı ve bitki örtüsü ile Karadeniz ormanlarını aratmayan Bozcaarmut Göleti düz ovadan ve tepelerden sonra birde karşınıza çıkarak sizi şaşırtıyor. Ayrıca Ormanın ve göletin sakinliği sizi tamamen şehrin stresinden uzaklaştırıyor.

 

Hem Eskişehir, İstanbul hem de yakın çevre illerden gölete çok rahat ulaşabilirsiniz


Bozcaarmut Göleti Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul yönünden gelecek misafirler için Tem otoyolu güzergahından Adapazarı çıkışından

Bilecik yönüne doğru devam etmelisiniz. Bilecik içerisine girmeden Bozüyük yolu üzerinde sağdan Pazaryeri’ne doğru ayrılan yoldan devam etmelisiniz. Pazaryeri’ni geçtikten sonra Küçükelmalı sonra da Bozcaarmut köyüne geleceksiniz. Bozcaarmut köyüne geldikten aynı yol üzerinde 3 km sonra göle ulaşacaksınız. Yolun neredeyse tamamı asfalt ve ulaşımı oldukça rahat. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın çünkü gölete giderken geçeceğiniz köylerde güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Bozcaarmut Gölü

Eskişehir yönünden gelecek misafirler içinde  Eskişehir şehir merkezinden çıktıktan sonra Bursa yolu üzerinden Bozüyük çevre yolundan geçtikten sonra Bilecik yönüne dönmelisiniz. Bilecik yönünde yaklaşık 60 km gittik sonra Pazaryeri tabelasından sola dönüp devam etmelisiniz.  Bu yol sizi ilk öncelikle Pazaryeri Merkeze sonra Küçükelmalı Köyü  ve  en son Bozcaartmut Göletine ulaştıracak.

Son zamanlarda Kampçıların uğrak yeri: Bozcaarmut Göleti

Doğa güzelliği ve alt yapısının elverişli olması nedeniyle bir çok kamp ve trekking tutkunlarının ve son zamanlarda uğrak yeri olmuştur. Özellikle kamp yapmayı seviyorsanız burayı mutlaka gidilecekler listenize almanızı tavsiye ediyoruz. Sakin, güvenli ve huzurlu olmasının yanında Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı Bilgileri;

 • Orman işletme giriş ücreti olarak 5 TL alıyor. Kamp yapmak istiyorsanız ayrıca TL vermeniz gerekiyor.
 • Kamp kurmak için özel bir yer yok. Düzlük alan çok fazla olmadığından göl kenarında kamp yeri bulmayı biraz engelliyor. Bu yüzden erken gitmeniz de fayda var.
 • Çeşme ve tuvalet var. Fakat oldukça pis.
 • Ulaşımın kolay ve asfalt olması özellikle hafta sonları ziyaretçi sayısı artıyor. Zamanınız varsa hafta içi kamp kurmanızı tavsiye ederim.
 • Unuttuğunuz şeyler ve eksikleriniz olursa Pazaryeri hem çok yakın hem oldukça büyük bir ilçe. Tüm ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Hatta A101 gibi büyük marketler mevcut.
 • Bazı noktalarda piknik masası mevcut.
 • Özel araçlarınızı geniş alanlara veya göl kenarından geçen yola bırakabilirsiniz

Bozcaarmut göletinde bulunmayanlar;

 • Restoran
 • Market
 • Otel, Pansiyon, Hostel
 • Mescit

 

Powered by Wikiloc

Bu yazının sonunda yorum kısmında deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız kamp kuracak ve göleti ziyaret edecek misafirlere güncel olarak ufak bir katkımız olabilir.

Hits: 362

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 + fifteen =