Müzelerde hafta sonu Yoğunluğu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan müzeler, yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor. Hafta sonu tatilini fırsat bilerek Eskişehir’i gezmeye gelen vatandaşlar müzeler önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Müzelerde hafta sonu YoğunluğuTürkiye’de müzecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu müzeler büyük ilgi görmeye devam ediyor. Odunpazarı Bölgesi’nde bulunan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi başta olmak üzere Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Canlı Tarih Sahnesi ve Kent Belleği Müzesi bu hafta sonu 15 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı. Şehri gezmek için gelen vatandaşlar, Eskişehir’de gerçekleştirilen çalışmaları hayranlıkla takip ettiklerini ifade ederek, tematik parkların ve müzecilik çalışmalarının diğer şehirlere de örnek olması gerektiğini belirttiler. 

Havaların ısınmasıyla birlikte yoğunluğun daha da arttığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, müzelere gösterilen ilgiden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler.  

Hits: 32

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three + 13 =