Mutlu Çocuklarla Mutlu Geleceğe

Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu, Sütlüce Mahalle Meclisi ve Yüzde Gülücük Yüzde Mutluluk Topluluğu paydaşlığında “Mutlu Çocuklarla Mutlu Geleceğe” adlı etkinlik düzenlendi. Sütlüce Mahallesi’nde düzenlenen etkinlikte, mahalle çocukları gün boyu çeşitli aktivitelerle eğlendi.

Sütlüce Mahallesi’nin dört bir yanında gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarla bir araya gelen gençler, küçük arkadaşlarıyla oyunlar oynadı, şarkılar söyledi. Mahallede festival tadında gün boyu sürdürülen aktivitelerde çocukların yanı sıra aileleri de keyifli vakit geçirdi.

Kent Konseyi Başkanı Nuray AkçasoyEtkinlik amacı hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, çocukların oyun oynamalarının hayatlarına olumlu etkisinin altını çizerek “ Oyun, çocuğa hiç kimsenin öğretemeyeceği konuları kendi deneyimleriyle öğretir. Oyunlar çocukluğun sonunda ulaşılan olgunluk için ön denemelerdir. Bu düşünceler ile Kent Konseyi olarak kırmadan, yormadan, bunaltmadan nitelikli zamanın peşinden koşacak, iyiye, doğruya, güzele, yaratıcılığa ve hayallere inanan çocuklarımızla birlikte olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Hits: 13

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 4 =