Masal Şatosu’nda Haziran Atölyeleri Başladı

2014 yılında açılan ve açıldığı günden bugüne on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Türkiye’nin ilk ve tek Masal Şatosu, düzenlediği atölyelerle çocuklara, eğlenirken öğrenmenin keyfini yaşatıyor. Bu kapsamda düzenlenen Haziran ayı programı ‘Taşlar Alemi Atölyesi’ ile başladı.

Çocukların hayallerini süsleyen Masal Şatosu’nda hafta sonu atölyeleri renkli görüntülere sahne oluyor. Haziran ayı programı kapsamında düzenlenen Taşlar Alemi Atölyesi’nde hayvan figürlerini taşlarla birleştirerek rengarenk boyalardan üç boyutlu görsellerin oluşturan çocuklar,  hafta sonu tatillerini verimli bir şekilde geçirdi. Masal Şatosu’nda keyifli vakit geçirdiklerini ifade eden çocuklar, düzenlenen atölyelerde bilmedikleri birçok şeyi öğrendiklerini ifade ettiler.

Şehir dışından gelen turistlerin Masal Şatosu’na büyük ilgi gösterdiğini ifade eden ebeveynler, Eskişehirliler olarak bundan gurur duyduklarını ancak kendileri için Masal Şatosu’nun eğitici bir kurum gibi çalışmasının çok daha kıymetli olduğunu belirttiler. Yılmaz Büyükerşen ve ekibine çalışmalardan dolayı teşekkür eden aileler, yaz boyunca atölyelerin devam etmesini istediklerini ifade ettiler. 

 

Hits: 16

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × 2 =