Masal Şatosu’nda Çocuklardan Atatürk Magneti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nun hafta sonlarında çocuklar için düzenlediği atölye çalışmalarında, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, tahtalar üzerine Atatürk baskıları gerçekleştirildi. Atölye sonunda çocuklar, Atatürk baskılı magnetleriyle gururla poz verdiler.

Çocukların yeteneklerini ortaya çıkartan ve yaratıcılıklarını geliştirmek için düzenlenen atölye çalışmalarını sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda, Cumhuriyet Bayramın’nın 95. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen Magnet Atölyesi’nde Atatürk baskılı magnetler oluşturuldu.

Masal Şatosu7-10 yaşlarındaki dokuz çocuğun katıldığı atölye çalışmasında, odunlardan hazırlanmış küçük tahtaların üstüne Ulu Önder Atatürk’ün kalpaklı fotoğrafı baskıyla aktarıldı. Çocuklar daha sonra boya ile Atatürk baskısını renklendirdiler. Atatürk sevgisiyle büyüyen küçükler magnetleri yaparken oldukça heyecanlıydılar. Odunların arkasına yapıştırılan mıknatısla tamamlanan magnetleri çocuklar büyük bir gurur ve heyecanla birbirlerine göstererek poz verdiler.

 

 

 

 

Hits: 18

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen − eight =