Gündüz Yaşam Merkezi engel tanımıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerden bir olan ve zihinsel engelli ve Alzheimer’lı vatandaşlara hizmet sunan Gündüz Yaşam Merkezi, düzenlediği yıl sonu gösterisi ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattı.

Gündüz Yaşam Merkezi engel tanımıyorZihinsel engelli, otizmli ve alzheimerlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Gündüz Yaşam Merkezi’nin düzenlediği yıl sonu gösterisi büyük beğeni topladı. Yıl boyunca 18 yaş ve üzeri zihinsel engelli bireylere spor, müzik, drama, mutfak, el işi gibi atölyelerle güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayan Gündüz Yaşam Merkezi, Sultandere Sahnesi’nde gerçekleştirdiği gösteride halk oyunları, skeçler, ritim gösterisi ve koro performansları ile ailelere duygu dolu bir gün yaşattılar. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Adar, belediye bürokratları ve ailelerin katıldığı konser sonunda gözyaşlarını tutamayan aileler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine böyle bir merkezi Eskişehir’e kazandırdığı için teşekkür ettiler.

Yılmaz Büyükerşen'e Teşekkür

Merkezden büyük fayda gördüklerini ifade eden Gürol Sürer “Bu merkezin varlığı bizim için gurur kaynağı. İnanın buraya yapılan yatırım ve emekler asla boşa gitmiyor. Çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri ve sosyal hayatın içerisinde yer almaları için tüm imkanlar sunulmuş durumda. Engelli bireylere verdiği desteklerden dolayı Sayın Başkana teşekkür ediyor ve 'Yaşasın Yılmaz Büyükerşen’ diyorum” dedi.

Zihinsel engelli kardeşinin eğitimi için şehir dışından Eskişehir’e göç ettiklerini ifade eden Serhat Odluyurt “18 yaşından sonra zihinsel engellilerin eğitimine yönelik ne yazık ki devletimiz katkıda bulunmuyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu Gündüz Yaşam Merkezi bu yüzden çok değerli. Yılmaz Hocamızın açtığı bu merkez için şehir dışından Eskişehir’e göç ettik. Verilen bakım hizmetlerinin yanı sıra zihinsel engellilerin en büyük ihtiyacı olan sosyalleşme adına çok önemli çalışmalar gerçekleştirilen bu merkez için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Umuyorum ki Türkiye’deki tüm belediyelere örnek olur” dedi.

Hits: 19

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four × five =