Gençlerden Kent Ormanı’nda strateji oyunu

Açtığı gençlik merkezleri ile gençlerin bir araya gelmesini, birlikte fikir üretmesine öncülük eden Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, gençler için çalışmalarına devam ediyor. Gençlerden Kent Ormanı’nda strateji oyunu

Türkçeye “Gerçek Zamanlı Rol Yapma” olarak çevrilebilen LARP, son oyununu Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin katkılarıyla Kent Ormanı’nda oynadı. Anadolu ve Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu LARP Eskişehir grubunun da içinde yer aldığı Şenlikli Toplum Platformu, birbirinden bağımsız sosyal topluluklarla bir araya gelerek yeni bir ‘Kent Oyunu Projesi’ne imza attı.

Dijital ortamdan uzaklaşıyorlar

Kent Ormanı’nda strateji oyunuİnsanları dijital ortamdan uzaklaştırarak, sokak ve mahalle kültürünü yeniden hatırlatmayı amaçlayan oyun 2 gün sürdü.  Avrupa’dan 22 katılımcının bulunduğu oyunda yaklaşık 34 oyuncu yer aldı. Asıl amaçlarının bu oyunu gelenek haline getirmek olduğunu belirten Larp Eskişehir kurucularından Merih Oruç, gerekirse Türkiye’nin her yerinden katılımcı kabul edebileceklerini söyledi. Oruç, oyunun insanları mekanik soğuk dünyadan uzaklaştıran, komşuluk ilişkilerini yeniden canlandıran hayali bir evrende geçtiğini dile getirdi.

Keyif dolu 2 gün geçiren oyuncular, katkılarından dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Hits: 39

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − seventeen =