ETİ Sualtı Dünyası

Eskişehir Sazova Parkı - Eti Sualtı DünyasıEskişehir Sazova Parkı - Eti Sualtı Dünyası, Eskişehir'in ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimine son yıllarda önemli katkılar sunan ETİ firması ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen  2014 yılında açılmıştır.

Daha sonrasında Hayvanat Bahçesinin açılmasıyla birlikte aynı bölüm içerisinde yer almaktadır. Gün geçtikçe turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Eskişehir, öncelikle yerli turistlerin 1-2 gece konaklamalı tatil yöresi konumuna gelmiştir. Eskişehir’i ziyaret edenlerin ilgisini çeken Sazova Parkı içerisindeki Eti Sualtı Dünyası’nda, 2400 m2 kapalı alan içerisinde 84 türden toplam 2150 balık ve  30’dan fazla tematik akvaryum, 19 metrelik akvaryum tüneli, zehirli ve tropik amfibik türlerin sergilendiği tropikal akvaryum, amazon nehri ve mersin akvaryumu, Teraryum, dokunma akvaryumu bulunmaktadır.Aynı zamanda; Tek seferde 400, bir günde ise 3500 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahip  Eti Sualtı Dünyası Misafirlerine Türk karasuları (Kuzey Ege), Atlas Okyanusu, Kızıldeniz, Güney Amerika gölleri, Amazon Nehri gibi dünyanın farklı coğrafyalarından getirilen özel balık türleriyle tanıştırmaktadır.

Eskişehir Sazova Parkı - Eti Sualtı Dünyası
Akvaryum

Eti Sualtı Dünyası, Sazova Parkı’nda bulunan diğer bölümler gibi öncelikli olarak çocukların ve ziyaretçilerin çeşitli aktivitelerle eğlenirken öğrenmeleri amaçlanmaktadır.  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası bu amaç ile birçok farklı aktiviteye ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Yaz okullarında çocuklara, Atlas Okyanusu atölyesinde, dünya haritası üzerinden okyanuslar ve içinde yaşayan canlılar hakkında bilgiler verildi. Eğitimlerin profesyonel dalgıçlar, su ürünleri mühendisleri, biyologlar, veterinerler ve zooteknistler tarafından verildiğini belirten Eti Sualtı Dünyası yetkilileri, gerçekleştirilecek atölyeler ile çocukların su altının gizemli dünyası hakkında bilinçleneceklerini ifade etti.

Sualtı canlılarının davranışlarını inceleyebilmek için çocukların gece uyku tulumlarıyla konaklayacakları etkinlikler ve aynı zamanda okul gruplarına öğretici seminer aktiviteleri, belli saatlerde sualtı belgeseli izletilmesi planlanmaktadır.

Eskişehir Sazova Parkı - Eti Sualtı Dünyası  Hayvanat Bahçesi içerisinde kafe ve dinlenme alanı yok fakat Eti Sualtı Dünyası içerisinde hem hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir dükkan ve kafe bulunmakta. Burada kendinize ve sevdiklerinize eşyalar alabilir ve dinlenebilirsiniz. Aynı zamanda Akvaryum’un hemen girişinde belirli bir ücret karşılığında özel temalı fotoğraflar çektirerek hatıralar alabilirsiniz.

Eti Sualtı Dünyası'nın giriş ücreti,

Hits: 690

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fifteen + eleven =