Eskişehir’de Fener Alayı Coşkusu

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü kutlamaları akşam Porsuk Çayı’nda düzenlenen botlarla fener alayı, havai fişek ve Flyboard gösterisi ile tamamlandı. Köprü üstleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli marşlara büyük bir coşkuyla eşlik etti.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Porsuk’ta botlarla fener alayını binlerce Eskişehirli büyük coşkuyla izledi. Fener alayının sonunda Porsuk Çayı üzerinde nefes kesen bir Flyboard gösterisi gerçekleştirildi.
Eskişehir'de Fener AlayıPorsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Cumhuriyet sevdalısına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. Botlardan atılan havai fişekler Eskişehirliler tarafından beğeni ve coşkuyla karşılandı. Fener Alayı kortejinde bulunan tekne üzerinden Eskişehirlilere seslenen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Porsuk kenarını ve köprüleri dolduran vatandaşlara etkinliklere gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür etti. Fener Alayı kortejine Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü’de katıldı.

Hits: 15

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one + six =