Dünya Çocukları Sazova Parkı’na Hayran Kaldı

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin konuğu olan 40 ülkeden 400’e yakın çocuk, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda doyasıya eğlendi.

Dünya Çocukları Sazova Parkı'na Hayran KaldıSosyal belediyecilik anlayışıyla inşa ettiği eşsiz parklarla ülke çocuklarının yanı sıra dünya çocuklarının da ilgisini çekmeyi başaran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin konuğu olan 40 ülkeden 400’e yakın çocuğu Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda ağırladı. Dünyanın dört bir yanından Eskişehir’e gelen minikler Sazova Parkı’ndaki Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Bilim Deney Merkezi ve Masal Şatosu’na hayran kaldı. Bilim Deney Merkezi’nde uzun süre vakit geçiren çocuklar Hayvanat Bahçesi ve Eti Sualtı Dünyası’ndaki canlıları ziyaret ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her Şey Çocuklar İçin’ sloganıyla açılan Masal Şatosu’nu gezdiler.

Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bayramın tadını Sazova Parkı’nda çıkaran dünya çocukları, doyasıya eğlendikleri parkta bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

Hits: 28

Yazar: Sazova Parkı

2 thoughts on “Dünya Çocukları Sazova Parkı’na Hayran Kaldı

    Anonim

    (30 Nis 2018 - 21:52)

    Eskişehir’i haftaasonu gezme fırsatı bulduk. Gerçekten çok güzel bir kent. Sazova parkında özellikle tüm ziyaretçilere
    masal şatosu ve hayvanat bahçesini gezmesini tavsiye ederim. Ayrıca çi börek yemek yemeği de unutmayın….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + six =