Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Programı

Cumhuriyet’in İlanı’nın 95. yılı tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir’de de büyük bir coşkuyla kutlanacak. Cumhuriyet kenti Eskişehir’de vatandaşların bu bayramı da coşkuyla geçirmesi amacıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de birbirinden önemli etkinliklere imza atmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir'den Cumhuriyet Bayramı ProgramıHer yıl 29 Ekim’de düzenlediği etkinliklerle Eskişehirlilere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşatan Büyükşehir Belediyesi, bu sene de birbirinden önemli etkinlikler gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Program 25 Ekim 2018 Perşembe saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek Senfoni Orkestrası konseriyle başlayacak. Eskişehirlilerin gurur kaynağı Senfoni Orkestrası, konuk solistler Ömer Türkmenoğlu ve Özlem Üngör eşliğinde seslendireceği Türküler ve Marşlar konseriyle Eskişehirlilere unutulmaz bir dinleti sunacak.FENER ALAYI PORSUK'TA

Eskişehirlilerin her yıl büyük ilgi gösterdiği Fener Alayı ise 28 Ekim 2018 Pazar günü Porsuk Çayı Adalar Mevkiinde botlar eşliğinde gerçekleştirilecek.

29 Ekim’de resmi programların ardından saat 14.00 itibariyle özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği Dragon Yarışları Cumhuriyet Kupası nefesleri kesecek. 19 takımın yarışacağı müsabakaların elemeleri saat 10.00’da Sarısungur Göletinde başlayacak. Finale kalan takımlar ise 14.00 itibariyle Porsuk Çayı Adalar Mevkii’nde Cumhuriyet Kupası için kürek çekecek.

FUNDA ARAR SAHNE ALACAK

Funda Arar29 Ekim 2018 Pazartesi akşamı saat 20.00’de ise muhteşem bir Cumhuriyet Konseri ile Eskişehirliler müziğe doyacak. Türk Müziğinin önemli seslerinden Funda Arar, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gazi Yakup Satar Caddesi üzerindeki yeni Kent Meydanı’nda Eskişehirliler ile buluşacak.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında son olarak ise 30 Ekim 2018 Salı günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu sahne alacak.Hits: 25

Yazar: Sazova Parkı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 + 3 =